Lacné PZP

Volant v aute s PZPPotrebujete si vaše vozidlo zabezpečiť povinným produktom? Po robote máte málo času na návštevu rôznych pobočiek poisťovní a nechcete schytiť prvú ponuku, ktorú dostanete? Cena je pre vás veľmi dôležitá? V tom prípade vám náš článok bude veľmi nápomocný. Práve tu sa dozviete, že ozaj lacné PZP poistenie nájdete online. Pokiaľ nepatríte k tým, ktorí porušujú tento zákon aj napriek tomu, že na tom nie sú finančne najlepšie, nasledujúce informácie vám veľmi pomôžu. Pomoc príde hlavne v tom, že sa dozviete, kde zoženiete tú najlacnejšiu a najlepšiu ponuku, ktorej rozdiel môže byť až v stovkách eur. Radšej si preto spravte overenie PZP podľa ŠPZ na tejto stránke.

Ako iste viete – povinné zmluvné poistenie je zabezpečenie vozidla, ktoré nariaďuje zákon. Kto ho nemá a vozidlo napriek tomu používa, má vysoké šance, že bude vysoko pokutovaný. Koľko vás nerešpektovanie môže vyjsť? Pri policajnej kontrole niekoľko stoviek eur. Pri riešení veci na Obvodnom úrade okolo 3 330 eur. Pri spôsobenej dopravnej nehody aj na milióny. Ako je to možné?

Aké sumy pokrýva?

Zabezpečenie vozidla pomocou PZP berú mnohí ako nákladnú zbytočnosť. Vôbec to však takto byť nemusí, ak si predstavíte, že váš ročný poplatok vám môže zachrániť až milióny eur. Ako je to vôbec možné? Tak ako zákon nakazuje vám, že toto zabezpečenie musíte mať uzatvorené, tak nakazuje aj jednotlivým poisťovňiam, akými sumami musia ručiť. Konkrétne, ak spôsobíte niekomu materiálnu škodu, poisťovňa preplatí minimálne a niekedy aj maximálne 1 milión vzniknutých škôd. Pri ujme na zdraví je preplatenie škôd vyššieho rádu. Vtedy poisťovňa kryje až 5 miliónov eur na zdravotných škodách.  Teraz si predstavte, čo by ste robili, kebyže ho nemáte uzatvorené.

Najrýchlejšie a najlacnejšie PZP jedine online

Pokiaľ stále uvažujete, či sa do prieskumu pustíte osobne v rôznych pobočkách alebo pomocou internetu na rôznych stránkach, mali by ste od toho upustiť. Rýchle a lacné PZP nájdete online na stránke, ktorá je skrytá vo vyššie označenom výraze. Pozrite sa na cenník zákonného poistenia. Stačí, aby ste si naňho klikli. Daná stránka obsahuje kalkulačku, ktorá je bezplatná a nezáväzná, čím máte istotu, že tento prieskum sa vám vyplatí. Okrem toho to nebude trvať viac ako 10 minút a k dispozícii budete mať porovnanie povinného zmluvného poistenia hneď od niekoľkých poisťovní.

Či už je vašim favoritom:

  • Allianz,
  • Axa,
  • Kooperativa,
  • Komunálna poisťovňa,
  • UNIQA,
  • Union,
  • Onlia,
  • Wüstenrot

či nejaká iná poisťovňa, rýchle a lacné porovnanie PZP vám zahrá na tú správnu nôtu. Bude totiž obsahovať výsledky aj od týchto poisťovní, takže viete, že žiadnu ponuku „neprepásnete“. Zobrazený prieskum bude obsahovať presné cenové vyjadrenie poistného, ako aj poistné krytie. Vy si už na základe vašich kritérií môžete zvoliť, ktorá ponuka vám najviac vyhovuje. Ak ste si vybrali, stačí na ňu kliknúť a dopísať údaje o vás.

Na to, aby ste rýchle zistili všetky ponuky lacného poistenia je potrebné, aby ste vypísali formulár. Ten bude požadovať informácie ohľadom poisťovaného vozidla a niektoré aj o vás. Okopisto vám však postačí technický preukaz a vaša pamäť, prípadne vodičské oprávnenie. Po zadaní všetkého sa vám automaticky vygeneruje porovnanie ponúk. Uvidíte, že rozdiely môžu byť až v stovkách eur.

Vybrali ste si z ponuky?

Výber z ponukyAk vám rýchle porovnanie zobrazilo lacné PZP resp. také, aké ste hľadali, stačí, aby ste si naňho klikli. Po dopísaní vašich údajov vám do niekoľkých sekúnd bude doručený potvrdzujúci mail. Ten okrem iného bude obsahovať aj návrh a podmienky zmluvy, dočasnú zelenú kartu, ale aj údaje na zaplatenie poistného. To sa snažte zaplatiť čím skôr, ináč vám môže zmluva zaniknúť. Dočasná zelená karta je platná 30 dní, ale aj napriek tomu si ju nezabudnite vytlačiť, ak sa platnosť vašej predchádzajúcej už skončila. Ináč vám hrozia už vyššie zmienené pokuty.

Po zaplatí a zaevidovaní vašej platby vám poisťovňa okamžite zašle originál zelenej karty. Tá bude platná na takú dobu, na akú ste uzatvorili poistnú zmluvu. Nezabudnite, že zelená karta je potrebná, aj ak plánujete cesty do zahraničia. Aj v zahraničí sa totiž aplikuje zákon o PZP, takže vás môžu taktiež pokutovať. No nebude to v takých „nízkych“ čiastkach ako u nás. Niekde vám totiž môžu zabaviť aj celé vozidlo. Takže pred vycestovaním si vždy overte, či máte toto zabezpečenie v platnosti.

Čo všetko sa poisťuje?

Povinnosť uzatvoriť si PZP sa nevzťahuje len na autá ako také, ale aj na väčšie vozidlá, akými sú napr. dodávky, kamióny, poľnohospodárske či iné pracovné stroje, vysokozdvižné vozíky atď. Rovnako treba zdôrazniť, že zákon uvádza túto povinnosť aj pre niektoré nemotorové prípojné vozidlá, napr. prívesný vozík, obytný príves atď. Niektorí sa zvyknú mylne domnievať, že je nutné jedine pre vozidlá s EČV alebo na tie, ktoré sú v cestnej premávke dennodenne. Vyššie uvedené príklady však túto teóriu vyvrátili. Ako jediné pravidlo, ktoré by sa dalo na túto povinnosť aplikovať je to, že toto zabezpečenie je nutné pre všetky vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz.

Nepáči sa vám vaše súčasné zabezpečenie?

Ak vám rýchle porovnanie odhalilo, že to, ktoré máte momentálne, nie je vôbec lacné, môžete podať výpoveď. Jej vzor nájdete taktiež na hore uvedenej stránke. Niekde však platí 2-mesačná výpovedná lehota, inde sa môžete odhlásiť okamžite. Neprečerpané poistné by vám mali vrátiť. Pozrite si ešte dnes, či vaše zabezpečenie zbytočne nepreplácate.

Z článku ste sa mohli dozvedieť, kde si rýchle zoženiete lacné PZP. Tejto problematike sa venuje aj iný príspevok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *