Pôžičky bez registra je stále možné získať

Model domu a peniazeVäčšina z nás nedokáže vylepšiť svoju finančnú situáciu. Buď je to nemožnosťou práce kvôli rôznym iným povinnostiam či zdravotným hendikepom. Alebo v horšom prípade je to kvôli neochote si niečo privyrobiť. Ďalšou možnosťou môže byť aj nízko ocenená vykonaná práca, čo sa na Slovensku stáva najčastejšie. Aby rodina dokázala vyžiť zo 400 eur, nieto ešte menej, je doslova umenie. Preto sa stane, že ak do cesty príde niečo nečakané, za čo treba zaplatiť, takto skúšaný človek sa obráti na pomoc. Buď na pomoc blízkych alebo na pomoc inštitúcií. Ak s platbou v druhom prípade mešká alebo vôbec nespláca, môže sa dostať zápis do zoznamu dlžníkov, v ktorom si pobudne minimálne 4 roky. To ho zároveň znemožňuje pred inými inštitúciami, ak by opäť žiadal o finančnú pomoc. Jedinou možnosťou je obrátiť sa na pôžičky bez registra. O čo ide pri pôžičkách, kto ich ponúka a aké podmienky je potrebné na ich získanie spĺňať? O všetkom sa dozviete nižšie v texte.

So zápisom je pomoc zohnať ťažko

Nebudeme vám ťahať medové motúzy popod nos a tvrdiť vám, že získať finančnú pomoc so zreteľom na bankový alebo nebankový zápis, je jednoduché. Je logické, že každý poskytovateľ sa snaží uchrániť seba pred stratou a peniaze poskytne len tomu, komu to uzná za vhodné. Pôžičky bez kontroly registra jednoznačne nezískate v bankových spoločnostiach, ktoré okrem čistého štíti budú požadovať aj iné dokladovania. Nádejou pre vás sú nebankové inštitúcie alebo súkromníci, ktoré peniaze poskytujú na zmenku. Predstavme si obe tieto možnosti.

Nebankové pôžičky bez registra ste v minulosti mohli získať ľahšie. Dnes už aj oni majú prístup k rôznym typov záznamov, ktoré im banky či iné inštitúcie ponúknu k nahliadnutiu. Napriek tomu, že viac veríme bankám, už aj nebankovky môžeme považovať za originál inštitúcie na sprostredkovanie peňazí. Je to preto, že aj oni môžu získať licenciu priamo od Národnej banky Slovenska, ak spĺňajú nimi stanovené kritériá. To znamená, že vo finálnom dôsledku vás nemôžu pripraviť o toľko, ako to bolo v minulosti. Aby sa nedostali do problémov, musia rešpektovať určené hranice. Na Slovensku je oficiálnych poskytovateľov pôžičiek bez registra žalostne málo, no jeden zahraničný, ktorého pomoc využíva mnoho našincov je Minipôžička. Tá schvaľuje 99% žiadostí.

Druhou možnosťou získania finančnej pomoci bez kontroly záznamov o minulých alebo súčasných dlžobách je využiť súkromníkov. V našom štáte je pomerne dosť jednotlivcov, ktorí ponúkajú pôžičky bez registra, ale na zmenku. Zmenka je typ zmluvy týkajúci sa návratnej finančnej pomoci a pred tvárou zákona má plnú platnosť, ak sú na nej dva podpisy. Jeden od poskytovateľa a druhý od prijímateľa peňazí. Pretože nie sú oficiálni poskytovatelia, tak nemajú prístup k jednotlivým bankovým a nebankovým záznamom. To môže byť vo váš prospech. Jednotlivých súkromných poskytovateľov pôžičiek bez registra si môžete vyhľadať aj u vás doma na internete.

Koľko si môžete požičať a kedy dlžnú sumu splatiť?

Vrátenie peňazíTo, že máte záznam v zozname dlžníkov nie je jediná nevýhoda. Ďalšou je aj to, že hoci sú pôžičky bez registra dostupné, umožňujú vám žiadať o nižšie sumy. To je ale stále lepšie ako nič. Vypomôcť si u nebankových poskytovateľov môžete sumou do 500 eur. Doba splatnosti akejkoľvek sumy tohto typu je do 30 dní. Je to preto, že získať ju môžete skoro ihneď, maximálne do 24 hodín a tak aj poskytovatelia očakávajú takúto promptnosť z vašej strany. Vieme, že to nie je vždy možné a preto vám odporúčame si najprv žiadosť premyslieť, uistiť sa, že peniaze môžete včas vrátiť a až tak požiadať. V najkrajnejšom prípade, ak zistíte, že sumu z pôžičky bez registra nebudete  môcť do dátumu splatnosti splatiť, bez odkladu sa nakontaktujte na jej poskytovateľa. Určite sa s ním dohodnete buď na rozdelení splátok alebo na posune dobe splatnosti. Vtedy je nutné počítať s prirážkami.

Čo sa týka pôžičky bez registra na zmenku, to znamená od súkromníkov, tam sú stropy vyššie. Nakoľko nemôžu zoznam dlžníkov skontrolovať, môžu vám poskytnúť relatívne vyššie sumy. No kvôli tomuto treba počítať s náročnejšími podmienkami. Možno budú požadovať dokladovanie príjmu, niekde dokonca ručenie nehnuteľnosťou atď. Na dobe splatnosti sa väčšinou dá dohodnúť, no všetko, čo písané v zmluve, je záväzné. Takže ak sa rozhodnete požiadať o pôžičky bez registra na zmenku od súkromníka, nepočítajte s tým, že to bude ako prechádzka ružovou záhradou. Keďže nepodliehajú zákonu, môžu si v pokoji stanoviť aj vysoký úrok.

Ako o pôžičky bez registra požiadať?

O pôžičky bez registra môžete požiadať online, cez sms, telefonicky  a pri žiadostiach od súkromníkov je vo väčšine prípadov potrebné osobné stretnutie. Najpohodlnejšie je to samozrejme cez internet, kedy nemusíte rešpektovať „otváracie hodiny“ spoločností. Sms poskytovatelia si uvádzajú vysoké poplatky, ktoré mnohokrát presiahnu požičanú sumu. I keď je pravda, že ak majú licenciu, takéto prestrelky by si nemali dovoliť. Telefonické žiadosti o pôžičky ako také, nielen bez registra, môžu byť nepríjemné, ak niekto nie je výhradne telefonický typ. Každopádne, na výber sa ponúka viacero spôsob požiadania a každý si určite nájde taký, ktorý mu najviac vyhovuje.

Na záver by sme ešte dodali, že u nás neexistuje len jeden register, ale hneď viacero. Tie zoskupujú klientov bankových a/alebo nebankových spoločností. Ak si už požiadate o pôžičky, snažte sa doby splatnosti rešpektovať, lebo ak ju prešvihnete, hrozí vám zápis. A nikto nebude skúmať, či na to máte a jednoducho ste zabudli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *